Цікаві факти про спорт

1. В командних іграх ацтеків з м'ячем існувала традиція приносити гравців однієї з команд у жертву. Щодо того, яка це була команда - переможець чи та яка програла - історики сперечаються і досі.

Швидкість руху ключки для гольфу у більшості гравців - 150 км/год (42 м/сек). У знаменитого Тайгера Вудса - 201 км/год (56 м/сек).

2. Як стверджують психологи, гірські лижі вибирають ті люди, хто любить досягати, а сноуборд освоюють - ті, хто любить вирішувати.

3.Тенісист Рафаель Надаль грає лівою рукою, хоча в реальному житті він з народження правша. Тримати ракетку в лівій його привчив дядько, коли Надалю було 12 років, обґрунтувавши це тим, що лівші мають додаткову перевагу, оскільки можуть бити правшам (яких більшість) під незручну руку і надавати м'ячу незвичайне обертання. 

4. На великих океанських лайнерах топ-класу є навіть поля для гольфу. Головною проблемою такої гри є те, що м'ячики часто відлітають за борт. Одна німецька фірма випустила спеціальні м'ячі у вигляді спресованого риб'ячого корму для тих гравців, яким не чужа турбота про довкілля.

5. Як стверджують психологи, сноубордисти - це, перш за все, першопрохідці. Це люди, націлені на пізнання навколишнього простору, а не на свої мікрорухи й техніку. Сноубордист  має меншу потребу в глядачах, йому достатньо розуміння «Я зробив це».

6. Знаменита на весь світ гра дартс з'явилася завдяки дощу. Під час змагань лучників пішла злива, і ті, як заведено, пішли коротати час в пивну. Там, за келихом, їм спало на думку метати укорочені стріли в мішень яка висіла на стіні.

7. У багатьох контактних видах спорту, особливо ті які базуються на "ударній техніці", в комплект захисної амуніції для жінок обов'язково входить протектор для грудей.

8. Гравець в гольф на ім'я Wedgy Winchester може потрапити м'ячем в монетку на відстані 20 метрів.

9. У стародавній Греції було прийнято при кулачних боях, які затягувалися, призначати посилення, в результаті якого противники били один одного по черзі, абсолютно не прикриваючись, до перемоги одного з бійців.

10. Бігова коняка на ім'я Гуморист від Великобританії, яка перемогла не один раз у 20-х роках, за станом здоров'я не мала брати участь у бігах, тому що у неї не вистачало однієї легені. Цей цікавий факт з'ясувався після її смерті на розтині.

11. Коли сноубордист падає, єдиний його захист - це руки. Причому у професіоналів найчастіше виникають травми рук і плечей, а у новачків основний удар припадає на зап'ястя.

12. У 1968 році професійна жіноча асоціація гольфу офіційно дозволила грати на чемпіонатах в міні-спідницях. 

13. Історики більярду досі не прийшли до єдиної думки, коли був винайдений перший прототип гри. 14. 14.Найдавніша знахідка, яку деякі дослідники схильні назвати першим попередником сучасного більярду, датується 3300 роком до нашої ери. Це комплект з дев'яти фішок, чотирьох куль і трьох паличок. 

151.Рекордно велика відстань, яку пролетів спортивний голуб за час своїх змагань у 1990-1997 становить 41050 км і належить Красуні Бразилії - блакитній голубці, господарем якої є Роберт Кох (ПАР).

 

********************************************************

 

                     15 цікавих фактів про спорт і спортсменів

1. Після удару професійного волейболиста, м'яч може летіти зі швидкістю до 130 км/год.

2. Спорт - найкраща профілактика депресії, діабету і інсульту.

3. Щоб плавці-синхроністи чули музику, під яку виступають, в басейн під водою вбудовані спеціальні динаміки. Французька синхроністка Марго Шретьен стверджує: «Звук, звичайно, не як у навушниках, але все чутно нормально».

4. Бокс був узаконений як вид спорту тільки в 1900 році.

5. П'ять олімпійських кілець символізують єдність п'яти континентів, хоча жодна з них не є символом якогось конкретного континенту. Кольори кілець - синій, червоний, жовтий, зелений, чорний, - були обрані, як найбільш часто зустрічаються на прапорах держав світу.

6. У Стародавній Греції, батьківщині Олімпійських ігор, всі учасники ставили свої рекорди без одягу, оголеними.

7. Найвищий баскетболіст в світі - центровий Сун Мінмін (Китай).

Його зріст - 236 сантиметрів, вага - 152 кілограм.

8.Дзюдо - бойове мистецтво, яке виникло в Японії в XVI столітті і модернізоване в XIX столітті майстром Дзігоро Кано. Олімпійським видом спорту воно стало лише в 1964 році.

9. Плавання вільним стилем означає рівно те, що звучить у назві: спортсмену дозволяється плисти будь-яким стилем, хоч по-собачому. Обмеження діють лише на комбінованій естафеті: тут спортсмену, що пливе вільним стилем, дозволяється плисти як завгодно, але не брасом, не батерфляєм і не на спині. Втім, переважна більшість спортсменів вважає вільним стилем той чи інший різновид кроля.

10. Найпопулярніший вид спорту в кінематографі - бокс.

11.Багато хто помічав, що всі гімнасти маленького росту. Цьому є багато пояснень. Одне з них свідчить, що в цьому винні не природні дані, а режим тренувань. На кінцях кісток у людини є хрящові прокладки, так звані «пластини зростання». Якщо ці прокладки постійно піддаються надмірним навантаженням, вони стоншуються, і зростання кісток сповільнюється. Оскільки заняття гімнастикою на рівні спорту вищих досягнень - справа, дуже травмуючий для кістково-м'язової системи, ці самі «пластини зростання» у них зношуються дуже швидко, і зростання, практично, зупиняється.

12. У перших десяти ходах в шахах 170 000 000 000 000 000 000 000 000 шляхів для гри.

13. Всупереч відомій помилці, в дзюдо не 10, а 12 данів. Правда, одинадцятого дана не удостоїлася жодна людина, а дванадцятий був присуджений тільки одній людині - засновникові дзюдо Дзигаро Кано

14. Деякі плавці надягають відразу по два гумові шапочки для того, що друга шапочка притискає гумку від плавальних очок, через це вони сидять щільніше і не ризикують сповзти.

15. Японці проводили змагання зі спортивного плавання  ще з 36 року нашої ери.

********************************************************

        Історія  виникнення  Олімпійських  ігор

Олімпі́йські і́гри — міжнародні спортивні змагання, які проводяться кожні два роки під переглядом Олімпійських ігор називаються олімпійськими. Переможці змагань отримують довічне звання олімпійського чемпіона.

 

Олімпійські ігри діляться на літні й зимові. Літні Олімпійські ігри проводяться кожні чотири роки, в рік кратний чотирьом (наприклад : 2012-2016-2020 і т.д) . Зимові Олімпійські ігри об'єднують зимові види спорту й відокремилися від літніх, починаючи з 1924 року. До середини 90-х літні й зимові Олімпійські ігри проводилися в один рік. Починаючи із зимової Олімпіади Ліллехаммера (Норвегія), зимові Олімпійські ігри проводяться через два роки після літніх.

Античні Олімпійські ігри проводилися в грецькій Олімпії з 8 століття до н. е. до 4 століття нашої ери. Барон П'єр де Кубертен заснував у 1894 році Міжнародний олімпійський комітет (МОК). МОК з тих пір став керівним органом олімпійського руху, структура і дії якого визначаються Олімпійською хартією.

Еволюція олімпійського руху в 20-му і 21-му століттях призвела до певних змін в Олімпійських іграх. Ці зміни включають, зокрема, створення зимових Ігор, Паралімпійських ігор для спортсменів із фізичними вадами, а також Юнацьких Олімпійських ігор для неповнолітніх спортсменів. МОК був змушений адаптуватися до економічних і політичних змін та технологічних реалій 20-го століття. В результаті, Олімпійські ігри змістилися від чисто любительського спорту, як це передбачалось Кубертеном, до участі професійних спортсменів. Зростання значення засобів масової інформації створило проблеми корпоративного спонсорства та комерціалізації Олімпійських ігор. Світові війни призвели до скасування Ігор у 1916, 1940 і 1944 роках. Бойкотування деякими країнами Ігор під час холодної війни призвело до обмеженої репрезентативності Ігор у 1980 і 1984 роках.